Ev Sahipliği

Villa Ege

Kiraya vermek istediğiniz eviniz mi var?

Kısa süre kullandığınız, ya da kullanmadığınız yazlığınız, villa ya da apartınız mı var? Gelin birlikte çalışalım ve evinize rezervasyon alın. Eviniz boş durup yıpranacağına, günlük kiralama işlemi ile gelir elde edin, yeni insanlarla tanışıp onları evinizde ağırlayın. Geliriniz ile evinizi güzelleştirip bakımlarını yapıp, giderlerini ödeyin. Hem evinizin masraflarından kurtulun hem de ek geliriniz olsun.


Bizimle çalışın, her zaman kazanın!

Villaege.com üzerinden ilan vermek ücretsizdir. Üyelik işlemi gerektirmez, ilanınızı sizin yerinize biz oluştururuz. İlan ekleme, düzenleme işlemleri ile uğraşmanıza gerek yoktur. İlanınız oluşturulup rezervasyona açıldıktan sonra gelen kiralama taleplerinde satış ekibimiz sizi arar ve taleb bilgisini size aktarır. Talep edilen tarihleride eviniz kiralamaya uygun ise müşteriden ön ödeme talep eder ve rezervasyonu onaylar. Ödeme ve onay işlemleri tamamlandıkltan sonra müşteri bilgilerini sizinle paylaşır ve kiralama işlemini tamamlar. Size sadece müşteriyi karşılayıp keyifli bir tatil geçirmesi için evinizi güzel ve temiz şekilde teslim etmek kalır.

Villa Ege

Villa Ege

Tek sistem, bütün dünya!

Villaege.com üzerinde yayınlanan ilanlar, satış ekibimizin kontrolünden sonra yayına açılır ve müşterilerden gelen değerlendirmeler sonucu doğruluğu kontrol edilir. Güzel konumda, temizliği ve hijyeni olumlu puan almış, sık talep alan ve olumlu yorumlar alan ilanlar sizin onayınız ardından satış ekibimiz tarafından dünya çapında hizmet veren Airbnb, Holidaylettings ve Tripadvisor sitelerinde satışa açılır ve kiralama potansiyeli maksimuma çıkarılır.


Ev Sahipliği Kuralları

İlan Oluşturma:

İlan sahipleri ilana konu konutun gerçek sahibi veya konutu bu ilandaki esaslarda kullanabilme yetkisine sahip vekilidir. İlan sahibi Villa Ege personeline ilan bilgilerini email ile iletir. İlan, evin kiralamaya esas bilgilerini içeren yazı ve gerçek resim ve görsellerden (fotomontaj değil) oluşur. Resimler en az 1024 pixel en çok 4000 pixel boyutunda olmalıdır.

İlan sahibi, konutu ile ilgili kapasite, konum, ulaşım, konutun tatilciye sunabileceği imkânlar, takvime göre günlük, haftalık, aylık, sezonluk kiralama ücreti, tatilcinin cayma hakkını kullanması halinde geri iade koşulları hakkında bilgileri eksiksiz olarak vermelidir.

Villa Ege personeli, ilan bilgilerini kontrol eder, eksik bilgiler ilan sahibinden ister ve tamamlandıktan sonra ilan sahibi adına www.villaege.com web sitesi üzerinde ilan oluşturma işlemini yapar.

İlan sahibi açılan ilanı inceler, fotoğrafları ve fiyatları kontrol eder, uygun görür ise email ile onay verir ve ilan Villa Ege personeli tarafından rezervasyona açılır.

İlan sahibi verdiği ilan bilgilerinin, resim ve görsellerin doğru ve eksiksiz olduğunu, yanlış ve yanıltıcı ifade, beyan ve görsellerden doğacak sorumluğun kendisine ait olacağını bilir ve kabul eder.

18 yaşından küçükler ilan ekleme isteğinde bulunamaz.

Yapılması Gerekenler:

İlan sahibi kiraya vermek istediği yeri; deprem sigortası gibi zorunlu ve zaruri sigorta işlemlerini kiralama dönemi tarihlerini kapsayacak şekilde yapar. Kullanıma engel hasar, arıza ve sorunlarını giderir. İlanda belirtilen şekilde temiz ve bakımlı olarak tatilcinin kullanımı için hazırlar.

Opsiyonel İşlemler:

İlan sahibi dilerse tatilci ile rezervasyon giriş gününde, konaklama yerini teslim ederken kira sözleşmesi yapabilir. Bu sözleşmenin şartları ve yükümlülükleri tatilci ve ilan sahibi arasından geçerlidir. Villa Ege bu sözleşmede taraf veya sorumlu değildir. İlan sahibi bir kira sözleşmesi talebinde bulunacak ise bunu ilan bilgileri içinde yazılı olarak önceden tatilciye bildirmek zorundadır.

Ön Ödeme:

www.villaege.com web sitesi üzerinden yapılan rezervasyonlarda; hizmet bedeli, temizlik bedeli, varsa hasar depoziti hariç, sadece evin kiralama tutarı üzerinden en fazla %35 oranında, ön ödeme hesaplanır.

Bu tutarın, tatilciden, Villa Ege hizmet bedeli ile birlikte Villa Ege resmi şirket banka hesaplarına havale etmesi istenir. Ön ödeme ve Villa Ege hizmet bedeli alındıktan sonra rezervasyon onaylanır, yasal kesinlik kazanır. Kesin rezervasyon formu düzenlenerek tatilciye ve ilan sahibine gönderilir. Kesin rezervasyon formunda kalan ödemenin yapılacağı tarihler açıkça yazılıdır.

Kalan Ödeme:

Alınan ön ödeme ve rezervasyon checkin tarihinden önce alınacak toplam ödemenin kalan kısmı, hem ilan sahibi hem de tatilciyi koruma amaçlı olarak Villa Ege emanet hesaplarında, tatilcinin eve girişi onayladığı ana kadar tutulur. Tatilcinin onayından sonra ev sahibi banka hesabına otomatik olarak aktarılır.

Teslim:

İlan sahibi, dilerse, konaklama yerinde bulunan ve tatilcinin kullanımına sunulan malzeme, ekipman, demirbaşlar ile ilgili, yazılı veya görsel demirbaş listesi ve evin özel kullanım gerektiren hususlarını içeren bir envanteri tatilci ile karşılıklı kabul ile, konaklama yerini tatilciye teslim edebilir ve çıkışta aynı liste ile birlikte kontrol yapılacağını tatilciye beyan eder.

Tatilci konaklama yerini teslim alır ve giriş işlemini yapar ise rezervasyon tamamlanmış kabul edilir.

Konaklama yerinin teslimi sırasında, zorunlu kimlik bildirimi ilan sahibi tarafından yapılır.

Çıkış:

Çıkış işlemi sırasında konaklama yerinin eksiksiz teslim alınması ilan sahibinin sorumluluğundadır. Giriş işlemi sırasında tatilciye beyan edilmiş demirbaş listesi var ise tatilci ile birlikte kontrol edilip teslim alınır. Eksik veya hasarlı ekipman var ise ilan sahibi ve tatilci, ilan sahibi tarafından giriş işlemi sırasında tatilciden tahsil edilen hasar depozitosu ile işlem yapar. Konaklama yerinde oluşacak hasar, hırsızlık gibi durumlardan Villa Ege sorumlu değildir.

Konaklama yerinde tatilci tarafından yapılacak uygunsuz ve olumsuz davranışlardan, kanunlara ayrıkı toplantı, organizasyon, suç teşkil edecek durumlardan, konaklama yerinde işlenecek her türlü suçtan Villa Ege sorumlu değildir.

Konaklama yeri eksiksiz teslim alındıktan sonra bir sonraki rezervasyon için temizlik ve bakımları ilan sahibi tarafından yapılır ve sonraki tatilci için hazır beklenir.

Birbirinden güzel günlük kiralık tatil evleri, özel havuzlu villalar ve apartlar. Hepsi sizi bekliyor!

Villa Ege